Niedziela Miłosierdzia Bożego
1 maja 2011 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Jest to również pierwsza niedziela maja. Nabożeństwo majowe oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 17.00.
    Na procesję eucharystyczna wokół świątyni zapraszamy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne.
    Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie.
    Dzisiejsza niedziela jest dniem włączenia do grona błogosławionych naszego rodaka, papieża Jana Pawła II.
    Msza św. dziękczynna za beatyfikację zostanie odprawiona w naszym kościele jutro o godz. 17.00.

2. W dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane będzie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele
    i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również,
    aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na recytację lub śpiew Litanii Loretańskiej.

3. Rozpoczynamy również, jak w zeszył roku nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii.
    W najbliższą środę, 4 maja o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe
    przy krzyżu na Powsinku nad jeziorkiem.

4. Dzieci, które pragną wziąć udział w rocznicy I Komunii świętej, w dniu 29 maja br., o godz. 13.00,
    proszone są o kontakt z siostrami katechetkami.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób
    pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy
    zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP
    o godz. 7.00. a bezpośrednio po niej Nabożeństwo Różańcowe.

7. Ofiara przeznaczona na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie, którą zebraliśmy w Wielki Piątek, podczas adoracji krzyża wyniosła 2.775 PLN a ofiara z drugiego dnia świąt, przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 1.810 PLN.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 2 maja, Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika.
    - we wtorek, 3 maja, Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski.
    - w środę, 4 maja, Wspomnienie św. Floriana, Męczennika.
    - piątek, 6 maja, Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. We wtorek, 3 maja, w Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski.
    Porządek Mszy św. jak w niedzielę, tzn. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00; i 20.00.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Michał Marian Kobyłecki, kawaler z parafii tutejszej
      i Anna Ada Jakubiec, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź II.
    • Radosław Jacek Piorun, kawaler z parafii tutejszej
      i Julia Anna Glazer, panna z parafii pw. św. Tadeusza Ap. w Wrszawie
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.