Święta Wielkiej Nocy 2011

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (Jan, 15, 13)

Moi Drodzy,
czas przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy, a szczególnie dni Triduum Paschalnego są okazją do zamyślenia nad miłością Boga do Człowieka.
Próżno jednak szukać odpowiedzi na pytanie dlaczego Bóg tak bardzo człowieka kocha? Tę niewytłumaczalną prawdę musimy po prostu przyjąć
i szczególnie w tych dniach, przystanąć przed nią w zachwycie i wdzięczności. Wdzięczności za przyjście Syna Bożego na ziemię, za Jego nauczanie, mękę, śmierć i Zmartwychwstanie. A także za to, że od dwóch tysięcy lat, przez posługę Kościoła, Jezus codziennie na nowo ofiarowuje siebie, żeby zbawiać kolejne pokolenia ludzi, że już wtedy na krzyżu widział każdego z nas.
Życzę, by świadomość obecności Zmartwychwstałego Pana była powodem nieustającej radości; źródłem Wiary, zdolnej przenosić góry, Nadziei większej od każdego zwątpienia, Miłości, która ostatecznie zwycięża śmierć.