10 kwietnia 2011 r.

1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dziś podczas
    każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30.
    Serdecznie witamy naszego rekolekcjonistę ks. Jakuba Szcześniaka, ojca duchownego w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Prosimy wszystkich parafian, a zwłaszcza grupy parafialne, o modlitwę; o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty oraz o dobre i trwałe owoce rekolekcji.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i ich rodziców odbędzie się dziś,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym zostanie odprawione dziś o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    o 12.30 – dla dorosłych,
    o 16.30 – dla dzieci oraz
    o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

5. W najbliższy piątek o godz. 18.30. zamiast drogi krzyżowej będzie odprawione nabożeństwo adoracji krzyża.
    Gorąco zapraszamy.

6. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem.
    Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży, Caritas prowadzi działalność charytatywną,
    niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Często jest to pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach w kraju i za granicą.

7. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru męskiego św. Efraima z Budapesztu,
    który odbędzie się we środę, 13 kwietnia o godz. 19.30.

8. Dziś i w następną niedzielę organizujemy zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne
    dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

9. Gorąco zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy malarskiej w naszym saloniku, na której zaprezentowano między innym prace o tematyce pasyjnej i prace poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II.
    Wystawa czynna będzie do końca kwietnia.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Łukasz Szpak, z parafii tutejszej
      i Monika Lidia Milczarek, z parafii tutejszej
      – zapowiedź II.
    • Paweł Robert Sienkiewicz, kawaler z parafii pw. św. Augustyna w Warszawie
      i Marlena Aleksandra Filipiak, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.