IV Niedziela Wielkiego Postu
3 kwietnia 2011 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym
    dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna wokół świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.
    Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąc.
    Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00.
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

5. Dziękujemy członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie czuwania modlitewnego przed 6. rocznicą śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II oraz siostrze Edycie i młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki Potockiego za przedstawienie programu artystycznego poświęconego Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II.

6. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 10 kwietnia, w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne wygłosi
    ks. Jakub Szcześniak, ojciec duchowny z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Serdecznie Wszystkich zapraszamy.

7. Rozpoczęliśmy remont kopuły naszego kościoła. Pragniemy również w następnej kolejności wymienić instalacje: ogrzewczą i elektryczną, dlatego taca z każdej pierwszej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie tych prac hojniejszymi ofiarami. Uprzejmie przypominamy, że przekazując 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej Ecclesia Villanowensis również możemy wesprzeć te inicjatywy. Ulotki z informacjami o możliwości odpisania 1% na rzecz fundacji. Znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
    Więcej informacji na temat Fundacji i jej działalności możemy znaleźć
    na stronie internetowej www.fundacja-wilanow.pl (>>>)

8. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Pragniemy przypomnieć,
    że za środki uzyskane ze sprzedaży, Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Często jest to pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach w kraju i za granicą.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej komunii i ich Rodziców odbędzie się w niedzielę,
    10 kwietnia br., po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru męskiego św. Efraima z Budapesztu,
    który odbędzie się we środę, 13 kwietnia o godz. 19.30, naszym kościele.

11. Dziś przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają duże fotografie Sługi Bożego Jana Pawła II.
    Zachęcamy do nabycia tych zdjęć, aby udekorować nimi nasze domy i mieszkania na czas uroczystości beatyfikacyjnych.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    Paweł Pieczarka, kawaler z parafii pw. św. Ojca Pio w Warszawie
    i Ewa Zygadło, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Mariannę Gajowiak
    - śp. Eugeniusza Rupińskiego
    - śp. Tadeusza Wiśniewskiego
    - śp. Władysława Kobiałka
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen