III Niedziela Wielkiego Postu
27 marca 2011 r.

1. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o uzdrowienie, która zostanie odprawiona
    dziś o godz. 15.00. pod przewodnictwem ks. Piotr Pietrzaka.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa
    o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona, nazwiska i adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a bezpośrednio po Mszy św.
    Nabożeństwo Różańcowe.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

5. Koła Żywego Różańca zapraszają na czuwanie modlitewne przed 6. rocznicą śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Każdego dnia od 25 marca do 2 kwietnia modlimy się po Mszy św. o godz. 18.00.
    W sobotę, 2 kwietnia naszą modlitwę zakończymy apelem papieskim.

6. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 10 kwietnia w V Niedzielę Wielkiego Postu.
    Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Jakub Szczeniak, ojciec duchowny z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Serdecznie Wszystkich zapraszamy.

7. W przyszłym miesiącu rozpoczynamy remont kopuły naszego kościoła, dlatego poza innym formami wsparcia prac remontowych zachęcamy, aby 1% naszego podatku
    przeznaczyć na ten cel, przekazując go na rzecz fundacji parafialnej.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy,
    że 1 % podatku przekazujemy na Fundację Ecclesia Villanowensis ul. Kolegiacka 1,
    02-946 Warszawa. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki
    informacyjne. Więcej informacji na temat Fundacji i jej działalności możemy znaleźć
    na stronie internetowej www.fundacja-wilanow.pl (>>>)

8. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Pragniemy przypomnieć,
    że za środki uzyskane ze sprzedaży, Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomocą najbardziej potrzebującym. Często jest to pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach w kraju i za granicą.

9. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2786 PLN, 50 € i 40 $ US na pomoc Kościołowi w świecie.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Paweł Władysław Szywacz, kawaler z parafii tutejszej
    i Regina Celina Kazubek, panna z parafii Dubiecko
    – zapowiedź II.

Tomasz Zbigniew Gałązka, wolnego stanu z parafii Nawiady
    i Kinga Anna Cielemięcka, wolnego stanu z parafii tutejszej
    – zapowiedź II.

Paweł Pieczarka, kawaler z parafii pw. św. Ojca Pio w Warszawie
    i Ewa Zygadło, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian