II Niedziela Wielkiego Postu
20 marca 2011 r.

1. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas senior.
    Z racji swoich imienin odprawi dziś Mszę św. o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału we Mszy św. w czasie, której będziemy mogli złożyć życzenia czcigodnemu solenizantowi.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 17.00.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    - o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    - o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    - o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dziś,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Siostry Pasjonistki zapraszają do wspólnej nieustannej modlitwy różańcowej (Jerycho) w intencjach: o duchowe owoce beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II i bezpieczeństwo podczas uroczystości beatyfikacyjnych.
    Modlitwa różańcowa rozpoczęła się już 18 marca i będzie trwała do piątku, 25 marca.
    Swój udział w modlitwie można zgłaszać się w zakrystii lub dzwoniąc do Domu Sióstr
    pod numer telefonu 22 858 87 61. Kaplica sióstr jest otwarta od godziny 6.00. do 21.00.

7. Przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na pomoc Kościołowi w świecie.
    W ten sposób chcemy wyrazić naszą jedność z misjonarzami świeckimi i duchownymi, którzy,
    z dala od ojczyzny często w bardzo trudnych warunkach z narażeniem życia, głoszą Ewangelię.

8. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół w Polsce po raz kolejny będzie obchodził Dzień Świętości Życia. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się 25 marca br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście, ul. Świętojańska 10. Mszy św. będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus.
    Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młode małżeństwa oczekujące narodzin dziecka, ruchy rodzinne oraz ruchy obrony życia, a także wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości.
    Po Mszy św. o godz. 19.00 spod Archikatedry wyruszy, organizowany wspólnie z Diecezją Warszawsko – Praską, marsz „Światło dla Życia", który przejdzie na Plac J. Piłsudskiego, gdzie młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego przedstawi widowisko plenerowe. Organizatorzy proszą uczestników marszu o zabranie ze sobą zniczy lub świec.

9. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej oraz Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają wszystkich zaangażowanych w obronę życia na modlitwę przy „Oknie Życia".
    Msza św. w kaplicy Sióstr przy ul. Hożej 53 zostanie odprawiona w środę, 24 marca 2011 r., o godz. 18.00.
    Po Mszy św. uczestnicy liturgii przejdą pod „Okno Życia", aby w modlitwie podziękować Bogu za każde
    ocalone w nim życie ludzkie.

10. Z racji przypadającej w piątek uroczystości Zwiastowania Pańskiego, zgodnie z kan 1251 KPK,
    nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

11. Koła Żywego Różańca zapraszają na czuwanie modlitewne przed 6. rocznicą śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Każdego dnia od 25 marca do 2 kwietnia modlić się będziemy po Mszy św. o godz. 18.00.

12. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej przeprowadzone będą
    w dniach 11 – 13 kwietnia br. Rekolekcje dla gimnazjum przeprowadzone będą w dniach 18 – 20 kwietnia.

13. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę 10 kwietnia.

14. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej informuje, że w kinach w całej Polsce,
    od 11 marca emitowany jest film pt.: Jan Paweł II. Szukałem Was.
    Polecamy ten film nie tylko ze względu na jego wartości artystyczne i etyczne ale również dlatego, że wpisuje się
    w tematykę wielkiego postu i przygotowanie duchowe do beatyfikacji naszego wielkiego Rodaka.

15. W bieżącym roku pragniemy rozpocząć remont kopuły naszego kościoła, dlatego poza
    innym formami wsparcia prac remontowych zachęcamy, aby 1% naszego podatku
    przeznaczyć na ten cel, przekazując go na rzecz fundacji parafialnej.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy,
    że 1 % podatku przekazujemy na Fundację Ecclesia Villanowensis ul. Kolegiacka 1,
    02-946 Warszawa. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki
    informacyjne. Więcej informacji na temat Fundacji i jej działalności możemy znaleźć
    na stronie internetowej www.fundacja-wilanow.pl (>>>)

16. Pragniemy zorganizować przy naszej parafii warsztaty muzyczne, teatralne, fotograficzne i operatorsko-filmowe
    dla dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane wzięciem udziału, w którychkolwiek z zajęć prosimy o zgłaszanie się do ks. Mikołaja. Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

17. W ramach wypoczynku letniego pragniemy zorganizować w dniach 30 czerwca – 11 lipca br. „Spływ kajakowy”
    dla młodzieży szlakiem Bł. Jana Pawła II. Wszystkie osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. Mikołaja.
    Liczba miejsc jest ograniczona.

18. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Paweł Władysław Szywacz, kawaler z parafii tutejszej
    i Regina Celina Kazubek, panna z parafii Dubiecko
    – zapowiedź I.

Tomasz Zbigniew Gałązka, wolnego stanu z parafii Nawiady
    i Kinga Anna Cielemięcka, wolnego stanu z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian