I Niedziela Wielkiego Postu
13 marca 2011 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jest to czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy wtorek, 15 marca,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 20 marca,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Siostry Pasjonistki zapraszają do wspólnej nieustannej modlitwy różańcowej (Jerycho) w intencjach: o duchowe owoce beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II i bezpieczeństwo podczas uroczystości beatyfikacyjnych.
    Modlitwa różańcowa będzie trwała od 18 do 25 marca 2011 roku.
    Na udział w modlitwie można zapisywać się w zakrystii lub do Domu Sióstr pod numer telefonu 22 858 87 61.
    W dniu 18 marca od godziny 8.00. przez całą noc do godziny 7.00. rano 19 marca siostry zapraszają na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy przy ul. Husarii 55/57.
    W pozostałe dni kaplica sióstr będzie otwarta od godziny 6.00. do 21.00.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej przeprowadzone będą
    w dniach 11 – 13 kwietnia br. Rekolekcje dla gimnazjum przeprowadzone będą w dniach 18 – 20 kwietnia.

8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 10 kwietnia, w V Niedzielę Wielkiego Postu.

9. W bieżącym roku pragniemy rozpocząć remont kopuły naszego kościoła, dlatego poza
    innym formami wsparcia prac remontowych zachęcamy, aby 1% naszego podatku
    przeznaczyć na ten cel, przekazując go na rzecz fundacji parafialnej.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy,
    że 1 % podatku przekazujemy na Fundację Ecclesia Villanowensis ul. Kolegiacka 1,
    02-946 Warszawa. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki
    informacyjne. Więcej informacji na temat Fundacji i jej działalności możemy znaleźć
    na stronie internetowej www.fundacja-wilanow.pl (>>>)

10. Pragniemy zorganizować przy naszej parafii warsztaty muzyczne, teatralne, fotograficzne i operatorsko-filmowe dla dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane wzięciem udziału, w którychkolwiek z zajęć prosimy o zgłaszanie się do ks. Mikołaja. Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

11. W ramach wypoczynku letniego pragniemy zorganizować w dniach 30 czerwca – 11 lipca br. „Spływ kajakowy”
    dla młodzieży szlakiem Bł. Jana Pawła II. Wszystkie osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. Mikołaja.
    Liczba miejsc jest ograniczona.

12. W tym tygodniu w sobotę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia wszelkich łask Bożych i pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym.

13. Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas senior.
    Z racji swoich imienin odprawi Mszę św. w niedzielę, 20 marca o godz. 13.00.
    Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału we Mszy w czasie, której będziemy mogli złożyć życzenia czcigodnemu solenizantowi.

14. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje Mszy św.