IX Niedziela Zwykła
6 marca 2011 r.

1. Dziś przypada I niedziela marca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00.,
    a po nabożeństwie odbędzie się procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się dziś, po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W dzwonnicy zakończyła się wystawa prac naszych parafian. Wszystkim, którzy wzięli w niej udział serdecznie dziękujemy. Od dziś można oglądać akwarele Mariana Żywczyka.

4. W tym tygodniu, w środę 9 marca, rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu, czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    Msze św. w Środę Popielcową odprawione będą o godz. 7.00; 9.00; 12.00; 17.00; i 18.00.
    Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii.
    Pragniemy przypomnieć, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

5. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu trwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

6. W myśl wytycznych Konferencji Episkopatu Polski dla kościelnej działalności trzeźwościowej od Środy
    Popielcowej rozpoczyna się XXXXIV Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
    Zachęcamy do modlitwy w tej intencji i prosimy o powstrzymania się od spożywania alkoholu w Okresie
    Wielkiego Postu.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane będzie w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    - o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    - o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    - o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

9. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 20 marca,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej przeprowadzone będą w dniach 11 – 13 kwietnia br.

11. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 10 kwietnia, w V Niedzielę Wielkiego Postu.

12. W bieżącym roku pragniemy rozpocząć remont kopuły naszego kościoła, dlatego poza
    innym formami wsparcia prac remontowych zachęcamy, aby 1% naszego podatku
    przeznaczyć na ten cel, przekazując go na rzecz fundacji parafialnej.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy,
    że 1 % podatku przekazujemy na Fundację Ecclesia Villanowensis ul. Kolegiacka 1,
    02-946 Warszawa. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki
    informacyjne. Więcej informacji na temat Fundacji i jej działalności możemy znaleźć
    na stronie internetowej www.fundacja-wilanow.pl (>>>)

13. W ramach pomocy charytatywnej chcemy umożliwić osobom z naszej parafii odpisywanie 1%
    na naszą parafialną fundację. Prosimy osoby umiejące rozliczać formularze PIT, o zgłaszanie się
    do kancelarii parafialnej.

14. W ramach wypoczynku letniego pragniemy zorganizować w dniach 30 czerwca – 11 lipca br. „Spływ kajakowy”
    dla młodzieży szlakiem Bł. Jana Pawła II. Wszystkie osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. Mikołaja.
    Liczba miejsc jest ograniczona.

15. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje Mszy św.