VIII Niedziela Zwykła
27 lutego 2011 r.

1. Dziś o godz. 17.00. zapraszamy na Nieszpory.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 3 marca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00.
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 4 marca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 5 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży, które prowadzi O. Albert Krzysztof Oksiędzki, przeor klasztoru oo. paulinów w Warszawie wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19,30. w sali teatralnej.

4. W czwartek, 3 marca przypada rocznica nominacji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną
    w Warszawie. Po głównej Mszy św. zostanie odśpiewany hymn dziękczynny Ciebie Boga Wysławiamy.

5. W piątek, 4 marca przypada święto św. Kazimierz Królewicza. Jest to również dzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności.

6. W bieżącym roku pragniemy rozpocząć remont kopuły naszego kościoła, dlatego poza innym formami wsparcia prac remontowych zachęcamy, aby 1% naszego podatku przeznaczyć na ten cel, przekazując go na rzecz fundacji parafialnej.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy,
    że 1 % podatku przekazujemy na Fundację Ecclesia Villanowensis ul. Kolegiacka 1,
    02-946 Warszawa. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki informacyjne. Więcej informacji na temat Fundacji i jej działalności możemy znaleźć na stronie internetowej www.fundacja-wilanow.pl (>>>)

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Krystynę Chrzanowską
    - śp. Kazimierza Moczulskiego
    - Wandę Stanisławę Andrych
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.