ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
26 grudnia 2010 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, nieszpory odprawiamy o godz. 17.00.,
    a po nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii,
    jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona w czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00.
    Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

4. W Nowy Rok przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 27 grudnia, Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
    - we wtorek, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
    - w piątek, 31 grudnia, Wspomnienie św. Sylwestra, Papieża.
    - w sobotę, 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach
    i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziny państwa Rawskich, która w tym roku przygotowała szopkę betlejemską w naszej świątyni.

7. W związku z przypadającym w piątek, 31 grudnia wspomnieniem św. Sylwestra papieża i jednocześnie ostatnim dniem roku, Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, na mocy przepisu Kodeksu Prawa Kanonicznego, kan. 87 § 1, udziela wszystkim przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału
    w hucznych zabawach. Wszyscy korzystający z dyspensy zobowiązani są do ofiarowania w tym dniu dowolnej modlitwy według intencji Ojca świętego.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy:
    - w poniedziałek, 27 grudnia ul. Europejska od 69 do 95
    - we wtorek, 28 grudnia ul. Europejska od 101 do 123
    - w środę, 29 grudnia ul. Dostatnia 34, 46, 50, 54 m 1, 54 m 3, 54 m 4,
    ul. Hektarowa 2A m 6, 2C m 1, 2B m 5, 2C m 1, 2E m 1, 8,
    ul. Lercha 14,
    ul. Łokciowa 2
    ul. Nad Wilanówką 1, 2 m 5, 13

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00.
    Ofiary, złożone z okazji kolędy, przeznaczone będą na planowane remonty kościoła.
    Prosimy o pomoc w rozniesieniu powiadomień o kolędzie i powiadomienie sąsiadów o planowanej wizycie duszpasterskiej.

Zobacz:
    Szczegółowy plan kolędy w naszej Parafii 7.12.2010 - 15.01.2011 >>>