IV Niedziela Adwentu
19 grudnia 2010 r.

1. Różaniec dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie opłatkowe dla członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.30., w Wieczerniku.

3. Spotkanie opłatkowe dla podopiecznych Zespołu Pomocy Najuboższym i osób samotnych odbędzie się
    w dniu 21 grudnia o godz. 15.30. w Wieczerniku.

4. Jeszcze tylko dziś zbieramy banknoty i bilon sprzed reformy denominacyjnej. Osoby, które posiadają wyłączone
    z obiegu środki płatnicze i chcą się ich pozbyć, mogą włączyć się w ogólnopolską akcję Caritas pomocy dzieciom.

5. W poniedziałek i we wtorek pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Nazwiska i adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Świece Caritas i opłatki można nabyć przed kościołem.

7. W dniu 24 grudnia, w naszym kościele, Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 7.00. rano.
    Wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o północy.
    Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

8. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze św. sprawowane będą:
    o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą:
    o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00., 18.00. i 20.00.

9. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. W tym roku Mszę św. za naszych zmarłych sprawować będziemy w piątek, 31 grudnia o godz. 18.00.

10. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje w pierwszym tygodniu ferii, od 12 do 19 lutego 2011r., zimowisko narciarsko-snowboardowe w Ustroniu. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z Ks. Mikołajem.

11. W związku z przypadającym w piątek, 31 grudnia wspomnieniem św. Sylwestra papieża i jednocześnie ostatnim dniem roku, Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, na mocy przepisu Kodeksu Prawa Kanonicznego, kan. 87 § 1, udziela wszystkim przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Wszyscy korzystający z dyspensy zobowiązani są do ofiarowania w tym dniu dowolnej modlitwy według intencji Ojca świętego.

12. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski..

13. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - w poniedziałek, 20 grudnia ul. Przyczółkowa od 370 do 376
    ul. Europejska od 2 do 14
    - we wtorek, 21 grudnia ul. Europejska od 15 do 21A.
    - w środę, 22 grudnia ul. Europejska 23 do 34B
    - w czwartek, 23 grudnia ul. Europejska 35 do 67.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00.
    Ofiary, złożone z okazji kolędy, przeznaczone będą na planowane remonty kościoła.
    Prosimy o pomoc w rozniesieniu powiadomień o kolędzie i powiadomienie sąsiadów o planowanej wizycie duszpasterskiej.

Zobacz:
    Szczegółowy plan kolędy w naszej Parafii 7.12.2010 - 15.01.2011 >>>