II Niedziela Adwentu
5 grudnia 2010 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca grudnia. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po nabożeństwie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jutro, 6 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja biskupa, zapraszamy wszystkie dzieci do kościoła
    na Mszę św. o godz. 17.00. i spotkanie z Mikołajem. Rodziców prosimy o przygotowanie imiennych paczek dla dzieci.

3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Odbędzie się jutro, 6 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3893 PLN na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
    w Warszawie. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszej pomocy oczekują Pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz osoby świeckie zaangażowane w głoszenie Ewangelii nadziei. Dlatego po Mszy św. będziemy zbierali na ten cel ofiary do puszek.

6. Siostry Pasjonistki zapraszają do wspólnej, nieustannej modlitwy Różańcowej (Jerycho) w intencjach wynagradzających oraz za Ojczyznę, która trwa od 1 do 8 grudnia.
    Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii. Można również zgłaszać swój udział w modlitwie dzwoniąc do domu sióstr pod numerem telefonu 22 858 87 61.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież licealną i studentów na weekendowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Pawlukiewicz. Rekolekcje odbędą się w dniach od 10 do 12 grudnia
    w Domu Rekolekcyjnym na warszawskich Bielanach. Szczegółowe informacje o rekolekcjach można znaleźć
    na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

8. Fundacja Ecclesia Villanowiensis, która została powołana przy naszej parafii, wydała kalendarz na 2011 r.,
    który można nabyć w zakrystii. Kalendarz ilustrowany jest zdjęciami z naszego kościoła i otoczenia.
    Nasz kalendarz może być miłym i praktycznym dodatkiem do prezentów, które przygotowujemy dla naszych
    bliskich i znajomych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
    Rodziny, które odwiedzimy w czasie wizyty duszpasterskiej otrzymają kalendarz jako pamiątkę kolędy.

9. Przez najbliższe dwie niedziele będziemy zbierali banknoty i bilon sprzed reformy denominacyjnej. Osoby, które posiadają wyłączone z obiegu środki płatnicze i chcą się ich pozbyć mogą włączyć się w ogólnopolską akcję Caritas pomocy dzieciom.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 6 grudnia, Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa
    - we wtorek, 7 grudnia, Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
    - w środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę, 12 grudnia.
    Nauki rekolekcyjne głoszone będą: w niedzielę podczas każdej Mszy św. za wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00.
    oraz w poniedziałek, 13 grudnia, we wtorek, 14 grudnia i w środę, 15 grudnia na Mszach św. o godz. 17.00 i 18.30.
    W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30., a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
    Rekolekcje poprowadzi o. Marek Kudach z zakonu ojców Pijarów.

12. Świece Caritas i opłatki można już nabyć w zakrystii.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Krzysztof Paweł Sijka, kawaler z par. tutejszej
      i Dorota Kalina Jęczmieniowska, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.
      Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

14. Rozpoczynamy doroczną kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy:
    - we wtorek, 8 grudnia ul. Brodzik, ul. Młocarni, ul. Leżakowa i ul. Biwakowa.
    - w środę, 9 grudnia ul. Murawy, ul. Odpoczynek, ul. Wycieczka i ul. Namioty
    - w czwartek, 10 grudnia ul. Niedziela i ul. Koralowa.
    - w piątek, 11 grudnia ul. Ruczaj.
    - w sobotę, 12 grudnia ul. Uprawna

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00., a w sobotę od godz. 14.00.
    Ofiary, które zostaną złożone z okazji kolędy, przeznaczone będą na planowane remonty kościoła.
    Wszystkie rodziny otrzymają pisemne powiadomienie o dniu naszej wizyty. Prosimy również o pomoc
    w rozniesieniu powiadomień o kolędzie i powiadomienie sąsiadów o planowanej wizycie duszpasterskiej.
    Zobacz:
    Pełny plan wizyty duszpasterskiej w naszej Parafii 7.12.2010 - 14.01.2011 >>>

15. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Władysława Kwiatkowskiego,
    - śp. Marię Szymczak,
    - śp. Stanisława Jaroszewskiego.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.