I Niedziela Adwentu
28 listopada 2010 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00.
    Dzieci zapraszamy na godz. 7.00. w każdy poniedziałek i sobotę Adwentu.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś
    po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Do końca listopada w czasie Mszy św. gregoriańskiej o godz. 18.00., modlimy się w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

4. Zapraszamy na koncert adwentowy chóru Klubu Inteligencji Katolickiej Ars Cantata, pt.: „Rorate caeli”,
    który odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00. W ramach koncertu wystąpi również nasz chór pod dyrekcją
    pani Natalii Żmychowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 grudnia, Msza św. wotywna
    o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 3 grudnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę,
    5 grudnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, z okazji 19. rocznicy powstania Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 4 grudnia, o godz. 9.00. Zapisy przyjmuje siostra w zakrystii.

7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

8. W imieniu Duszpasterstwa Młodzieży Naszej parafii serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się
    w promocję Naszego Duszpasterstwa poprzez:
    - przygotowanie kart świątecznych
    - namalowanie i oprawienie prac artystycznych-akwareli
    - przygotowanie folderów
    - nagranie i wydanie płyty-cegiełki
    - pomoc w promocji po każdej Mszy św.
    Składamy szczególne Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcieli nas wspomóc.
    Podczas akcji promocyjnej zebraliśmy 11.847,06 PLN. Kwota ta pokryła częściowo koszt promocji i wyjazd
    z młodzieżą na rekolekcje adwentowe.
    Informujemy rownież, że płyty-cegiełki i karty świąteczne są wciąż do nabycia w zakrystii.
    Niektórych utworów z płyty można posłuchać logując się na naszą stronę internetową (>>>)
    Wszelkie pytania związane z Duszpasterstwem Młodzieży prosimy kierować do ks. Mikołaja.

9. Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji Dobroczyńców Duszpasterstwa i całej parafii w najbliższy wtorek, 30 listopada, o godz. 18.45.

10. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty i wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie.
    Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja trwać będzie od 10.30 do 17.00.

11. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
    w Warszawie. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszej pomocy oczekują Pasterze,
    kapłani, siostry zakonne oraz osoby świeckie zaangażowane w głoszenie Ewangelii nadziei.
    Dlatego po Mszy św. będziemy zbierali na ten cel ofiary do puszek.

12. Siostry Pasjonistki zapraszają do wspólnej, nieustannej modlitwy Różańcowej (Jerycho) w intencjach wynagradzających oraz za Ojczyznę, która będzie trwała w dniach od 1 do 8 grudnia.
    Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii. Można również zgłaszać swój udział w modlitwie dzwoniąc do domu sióstr pod numerem telefonu 22 858 87 61.
    W dniu 3 grudnia od godziny 8.00. do dnia 4 grudnia siostry zapraszają na Adorację Najświętszego Sakramentu
    w kaplicy przy ul. Husarii 55/57. W pozostałe dni kaplica będzie otwarta od godziny 6.00. do 21.00.

13. W tym roku, z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach: Brodzik, Młocarni, Leżakowa, Biwakowa, Murawy, Odpoczynek, Wycieczka, Namioty, Niedziela, Koralowa, Ruczaj, Uprawna, Wyprawa, Vogla, Przyczółkowa, Europejska, Dostatnia, Hektarowa, Łokciowa, Lercha, Nad Wilanówką, Bruzdowa, Syta, Zaściankowa. Szczegółowy program kolędy zostanie podany w późniejszym terminie. Mieszkańców Zawad prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do końca tego tygodnia.

14. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 30 listopada, Święto św. Andrzeja Apostoła.
    - w piątek, 3 grudnia, Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.