XXXIII Niedziela Zwykła
14 listopada 2010 r.

1. Nieszpory dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że Msza św. gregoriańska w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom odprawiana jest codziennie o godz. 18.00., przez cały listopad.

2. Duszpasterstwo Młodzieży z radością informuje, że Schola młodzieżowa nagrała płytę, którą wraz z kartami świątecznymi będziemy rozprowadzać w przyszłą niedzielę, 21 listopada. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na grudniowe rekolekcje wyjazdowe. Bliższych informacji udziela ks. Mikołaj.

3. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    Po Mszy św. o godz. 13.00. przed wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

4. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w następną niedzielę, 21 listopada o godz. 15:30. W spotkaniu weźmie udział o. Stanisław Przepierski, dominikanin, który wygłosi prelekcję o Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Wszystkich zainteresowanych modlitwą różańcową serdecznie zapraszamy.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 28 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.

6. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 17 listopada, Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.
    - w czwartek, 18 listopada, Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.
    - w piątek, 19 listopada, Wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy.
    - w sobotę, 20 listopada, Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

7. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w każdą drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym dziś przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na pomoc prześladowanym Kościołom lokalnym.

8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.