XXXI Niedziela Zwykła
31 października 2010 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe, dziś o godz. 17.00. po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę,
    7 listopada, o godz.18.00 w kościele.

3. Zapraszamy do współtworzenia scholi młodzieżowej. Spotkania scholi odbywają się w środy o godz. 18.30.,
    w soboty o godz. 9.00. i w niedziele o godz.17.00, w „Brodziku”.

4. Zapraszamy do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania dla młodzieży odbywają się we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00. w „Brodziku”. Spotkania prowadzi ks. Mikołaj.

5. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje Rekolekcje Adwentowe w Ustroniu, w dniach 2-4 grudnia br.
    Chęć udziału w rekolekcjach prosimy zgłaszać ks. Mikołajowi. Szczegółowy plan wyjazdu można znaleźć w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

6. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc
    o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
    W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

7. W dniu 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.
    Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30, 13.00 i 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 14.00.
    Po procesji zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach. Uprzejmie informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 20.00

8. 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00.
    Po Mszy św. o godz. 18.00. procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny,
    który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

9. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza
    i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
    Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

10. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza.
    Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do, przeznaczonych na ten cel, kontenerów.

11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    We czwartek, 4 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00.
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 5 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 listopada, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

12. W tym tygodniu, w czwartek 4 listopada, przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.
    Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. Zapraszamy na koncert chóru Ars Cantata pt.: Regnum aeternum, który odbędzie się w następną niedzielę,
    7 listopada po Mszy św. o godz. 14.00.

14. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 8 listopada,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

15. Otworzyliśmy poradnię prawną dla niezamożnych mieszkańców naszej Parafii.
    W każdy I i III czwartek miesiąca w godzinach od 18.00. do 19.00. adwokat Adam Baworowski, nasz parafianin, udziela darmowych porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, mieszkaniowego, cywilnego i karnego. Interesanci przyjmowani będą w budynku Kancelarii Parafialnej.

16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Jacek Kalinowski, kawaler z par. tutejszej
      i Małgorzata Ewa Wójcik, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.
      Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

17. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

18. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Jerzego Bednarczyka
    - śp. Halinę Tukaj
    - śp. Irenę Tukaj
    - śp. Stanisławę Dudek
    - śp. Kazimierza Stokowca
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.