XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2010 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe, dziś o godz. 17.00. po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00.

3. Dziś, Mszą św. o godz. 18.00. rozpoczynamy cykl katechez w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania odbywać się będą codziennie do piątku włącznie. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

4. Najbliższe spotkania dla rodziców i kandydatów do bierzmowania odbędą się w piątek, 22 października
    o godz. 19.30 i w niedzielę, 7 listopada, o godz.18.00 w kościele.

5. Zapraszamy do współtworzenia scholi młodzieżowej. Spotkania scholi odbywają się
    - w środy o godz. 18.30.,
    - w soboty o godz. 9.00. i
    - w niedziele o godz.17.00, w „Brodziku”.

6. Zapraszamy do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania dla młodzieży odbywają się
    we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00. w „Brodziku”. Spotkania prowadzi ks. Mikołaj.

7. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje Rekolekcje Adwentowe w Ustroniu, w dniach 2-4 grudnia br.
    Chęć udziału w rekolekcjach prosimy zgłaszać ks. Mikołajowi do końca października.
    Szczegółowy plan wyjazdu można znaleźć gablocie parafialnej przed kościołem i na stronie internetowej.

8. 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

9. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

10. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc
    o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
    W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 18 października, Święto św. Łukasza, Apostoła.
    - w środę, 20 października, Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana.
    - w czwartek, 21 października, Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

12. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna z tej okazji będziemy gościć ks. Zuraba Kakachishvili, byłego wikariusza naszej parafii obecnie pracującego na misjach w Gruzji.
    Przez całą niedzielę Ks. Zgrab będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na potrzeby misji.

13. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4106 PLN i 1 ₤ na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Przed kościołem członkowie Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio zbierają ofiary na „Kuchnie dla ubogich” przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie. Kuchnia dla ubogich działa już od 16 lat i codziennie wydaje ponad 200 gorących posiłków dla najuboższych i bezdomnych.

15. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.