XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2010 r.
DZIEŃ PAPIESKI

1. Dziś obchodzimy X Dzień Papieski. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnianiem Pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

2. Nabożeństwo Różańcowe, dziś o godz. 17.00. po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Spotkanie z Rodzicami i dziećmi komunijnymi odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30. W tym dniu zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce.

4. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na program artystyczny pt.: „Odwaga świętości” przygotowany przez
    uczniów naszego XXXVIII L. O. im. Stanisława Kostki Potockiego, który zostanie przedstawiony dziś zaraz
    po Mszy św. o godz. 13.00.

5. Z tej samej okazji zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego „Ars Cantata” Klubu Inteligencji Katolickiej
    w Warszawie pod dyrekcją Joanny Karpińskiej oraz Młodzieżowego Chóru Mieszanego LXXV L. O. im. Jana III Sobieskiego w Warszawie „Tutti Cantamus” pod dyrekcją Izabeli Tomaszewskiej, który odbędzie się dziś,
    o godz. 19.00.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona dziś o godz. 16.00.

7. W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej.
    W tym dniu, w naszym kościele o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św., w czasie której będziemy
    prosić Wszechmogącego Boga o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary i łaski dla nauczycieli
    i wychowawców w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Z całego serca zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli z naszej parafii.

8. W sobotę, 16 października, przypada 32. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
    Zapraszamy na wspólny różaniec w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 13 października, Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana.
    - w piątek, 15 października, Wspomnienie św. Teresy z Avil, Dziewicy i Doktora Kościoła.
    - w sobotę, 16 października, Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa
    Bożego i wszelkiej pomyślności.

10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.