XXVII Niedziela Zwykła
3 października 2010 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca października. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Dziś rozpoczynamy spotkania formacyjne przed sakramentem bierzmowania.
    Ks. Mikołaj zaprasza rodziców i młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania na Mszę św.
    o godz. 18.00. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie organizacyjne.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godzinie 17.00, a w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.30.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 4 października,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu, 7 października, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących 1,10,25,30,35,40,45,50 i 60 rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w następną niedzielę, 10 października, w dzień papieski, o godzinie 16.00.
    Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Spotkanie z Rodzicami i dziećmi komunijnymi odbędzie się w niedzielę, 10 października, po Mszy św.
    o godz. 11.30. W tym dniu zostaną poświęcone i wręczone dzieciom rózańce.

8. Zapraszamy chętne dzieci do scholii, aby wielbić śpiewem Pana Boga, w każdą sobotę, o godz. 10.00, do Kanonii.

9. Koło misyjne dla dzieci organizuje spotkania w każdą sobotę o godz. 11.00. w Kanonii.

10. Dzieci, które pragną służyć Panu Bogu podczas procesji eucharystycznych jako służba liturgiczna i bielanki, zapraszamy na spotkania w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 11.30, do Kanonii.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 4 października, Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
    - we wtorek, 5 października, Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
    - w czwartek, 7 października, Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
    - w sobotę, 9 października, Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Genowefę Michalczyk
    - śp. Miyoko Kobayashi
    - śp. Romanę Niewiadomską
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.