XXIV Niedziela Zwykła
12 września 2010 r.

1. Nieszpory, dziś o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 13 września,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 13 września, Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.
    - we wtorek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    - w środę, 15 września, Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
    - w czwartek, 16 września, Wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża, i Cypriana, Biskupa.
    - w piątek, 17 września, Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa.
    - w sobotę, 18 września, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa
    Bożego i wszelkiej pomyślności.

4. Spotkanie z Rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się, w niedzielę,
    26 września po Mszy św. o godz. 11.30.

5. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 6670 PLN na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
    w Warszawie. Obecnie w Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa dwóch naszych parafian
    kl. Piotr Kosiak i kl. Mikołaj Dobosz.

7. W dniach 18-19 września, odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.
    Szczegółowy program pielgrzymki został zamieszczony w gablocie przed kościołem.

8. Dekanat wilanowski organizuje wspólny wyjazd autokarem dla rodzin pragnących wziąć udział w XXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”. Chętne rodziny prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, albo kancelarii.
    Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

9. W przyszłą niedzielę, 19 września, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Mikołaj Maria Tukalski, kawaler z par. tutejszej
      i Aleksandra Otyńska, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.
    • Artur Marcin Antoniak, kawaler z par. tutejszej
      i Monika Małgorzata Nikisz, panna z par. tutejszej
    • Marcin Witold Byrt, kawaler z par. tutejszej
      i Joanna Piwowarska, panna z par. pw. Świętego Krzyża w Warszawie
    • Paweł Sebastian Piasecki, kawaler z par. tutejszej
      i Małgorzata Daria Wasilewska, panna z par. pw. Św. Dominika w Warszawie
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.