XXIII Niedziela Zwykła
5 września 2010 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca września. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty
    parafialne o udział w procesji.

2. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

3. Na pomoc w przygotowaniu dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii do nowego roku szkolnego,
    zebraliśmy 6714 PLN. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy dzieciom plecaki, worki na kapcie, piórniki, zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, papiery kolorowe, zeszyty do religii, zeszyty do nut, słowniki i ćwiczenia ortograficzne, flamastry, cienkopisy, długopisy, pióra, kredki, ołówki, gumki, temperówki, plastelinę, modelinę, farby, klej, nożyczki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu, w środę, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, po każdej Mszy św. pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.

5. Dzieci, uczęszczające do szkół prywatnych z terenu naszej parafii, które w swoich szkołach nie mają lekcji religii można zgłaszać na katechezę przyparafialną w kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny.
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    - w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

7. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie oprawiona w naszym kościele, w niedzielę,
    12 września, o godz. 13.00.
    Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Bp Stanisław Budzik, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian
    i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

8. Pragniemy poinformować, że trwają prace remontowe kaplicy Potockich na naszym cmentarzu jak również prace remontowo adaptacyjne w dzwonnicy przy kościele. W dzwonnicy przygotowujemy dwie sale spotkań dla grup parafialnych. Przeprowadzamy również remont balkonu oraz tarasu pod dzwonami. Zastała położona na nich dodatkowa warstwa izolacyjna, ponieważ każdy większy deszcz powodował ich przeciekanie.

9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Obecnie w Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa dwóch naszych parafian -
    kl. Piotr Kosiak i kl. Mikołaj Dobosz.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Jacek Ignacy Orzeszek, kawaler z par. tutejszej
      i Katarzyna Grudzień - panna z par. pw. MB Częstochowskiej w Radkowicach
      - zapowiedź II.

• Paweł Jarosław Masztalerz, kawaler z par. pw. św. Ojca Pio w Warszawie
      i Agnieszka Anna Ambroziak, panna z par. pw. św. Ojca Pio w Warszawiewie
      - zapowiedź II.

• Piotr Łapiński, kawaler z par. pw. św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim
      i Marta Edyta Brus, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.

• Mikołaj Maria Tukalski, kawaler z par. tutejszej
      i Aleksandra Otyńska, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.