XXII Niedziela Zwykła
29 sierpnia 2010 r.

1. Różaniec, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 1 września, Wspomnienie bł. Bronisławy, Dziewicy.
    - w piątek, 3 września, Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

4. W środę, 1 września, przypada 71 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny.

5. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione wg następującego porządku:
    - dla Kolegium św. Stanisława Kostki, Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 79, Gimnazjum i Liceum Szkoły Europejskiej i Gimnazjum nr 116, z Powsinka w środę, 1 września, o godz. 9.00.
    - dla szkół podstawowych w czwartek, 2 września, o godz. 10.00.

6. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 września, podczas Mszy św.
    o godz. 11.30.

7. Dzieci uczęszczające do szkół prywatnych z terenu naszej parafii, które w swoich szkołach nie mają lekcji religii można zgłaszać na katechezę przyparafialną w kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    We czwartek, 2 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, o godz. 17.00,
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 3 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 4 września, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00,
    a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na ogólnokrajową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – patrona rodzin, która odbędzie się w czwartek, 2 września.
    Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00. Powrót tego samego dnia. Koszt pielgrzymki wynosi 50 PLN.
    Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

10. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny.
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    - w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

11. Uroczysta Msza św. w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie oprawiona w naszym kościele, w niedzielę,
    12 września, o godz. 13.00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Bpa Stanisława Budzika, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
    W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa.
    Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

13. Pragniemy poinformować, że trwają prace remontowe kaplicy Potockich na naszym cmentarzu jak również prace remontowo adaptacyjne w dzwonnicy przy kościele. W dzwonnicy przygotowujemy dwie sale spotkań dla grup parafialnych i remont balkonu oraz tarasu pod dzwonami. Zastała położona na nich dodatkowa warstwa izolacyjna, ponieważ każdy większy deszcz powodował ich przeciekanie.

14. W następną niedzielę przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a po nabożeństwie procesja wokół kościoła.
    Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
    w Warszawie.

15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Michał Jan Borowski, kawaler z par. pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
      i Klara Daniela Feliksiak, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.
    • Dominik Dąbrowski, kawaler z par. pw. MB Królowej Wyznawców w Warszawie
      i Eliza Agnieszka Plucińska, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.
    • Jacek Ignacy Orzeszek, kawaler z par. tutejszej
      i Katarzyna Grudzień - panna z par. pw. MB Częstochowskiej w Radkowicach
    • Paweł Jarosław Masztalerz, kawaler z par. pw. św. Ojca Pio w Warszawie
      i Agnieszka Anna Ambroziak, panna z par. pw. św. Ojca Pio w Warszawiewie
      – zapowiedź I.
    • Piotr Łaciński, kawaler z par. pw. św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim
      i Marta Edyta Brus, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

16. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Jadwigę Stanisławę Morasińską.
    - śp. Antoninę Chałaj.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.