XXI Niedziela Zwykła
22 sierpnia 2010 r.

1. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś i w następną niedzielę, 29 sierpnia, przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 24 sierpnia, Święto św. Bartłomieja Apostoła.
    - w czwartek, 26 sierpnia, Uroczystość Naśjw. Marii Panny Częstochowskiej.
    - w piątek, 27 sierpnia, Wspomnienie św. Moniki.
    - w sobotę, 28 sierpnia, Wspomnienie św. Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 7445 PLN i 10 Є na pomoc poszkodowanym przez powódź. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Rodzina Radia Maryja zaprasza na ogólnokrajową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się we czwartek, 2 września. Koszt pielgrzymki wynosi 50 PLN. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

6. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione wg. następującego porządku:
    - dla Kolegium św. Stanisława Kostki i Gimnazjum nr 116 z Powsinka we wtorek, 1 września, o godz. 9.00.
    - dla Zespołu Szkół nr 79, 1 września, o godz. 13.30
    - dla szkół podstawowych w środę, 2 września, o godz. 10.00.

7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Michal Jan Borowski, kawaler z par. pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
      i Klara Daniela Feliksiak, panna z par tutejszej
      – zapowiedź I.
    • Dominik Dąbrowski, kawaler z par. pw. MB Królowej Wyznawców w Warszawie
      i Eliza Agnieszka Plucińska, panna z par tutejszej
      – zapowiedź I.
    • Krzysztof Piotr Pietrzak, kawaler z par tutejszej
      i Marzena Anna Jadłowska, panna z par tutejszej
      – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian