XX Niedziela Zwykła – Wniebowzięcie NMP
15 sierpnia 2010 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. po komunii świętej poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.

2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś, o godz. 16.00.
    Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 17 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jacka, Kapłana
    - w piątek, 20 sierpnia, Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora i Kościoła.
    - w sobotę, 21 sierpnia, Wspomnienie św. Piusa X, Papieża.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

4. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę i w niedzielę 29 sierpnia, przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Rafał Adam Nowak, kawaler z par tutejszej
      i Iwona Chełmicka panna z par. pw. św. Tomasza Apostoła w Warszawie
      – zapowiedź II.
    • Krzysztof Piotr Pietrzak, kawaler z par tutejszej
      i Marzena Anna Jadłowska, panna z par tutejszej
      – zapowiedź I.

6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 5771 PLN i 5 Є na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.