XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2010 r.

1. Dziś, o godz. 17.00. odmawiamy Różaniec w intencji pielgrzymów. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Serdecznie wszystkich zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny poświęcony pamięci poległych powstańców pt.: Nim wstanie dzień, który odbędzie się dziś, o godz. 20.40, na placu przed dzwonnicą.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 9 sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy.
    - we wtorek, 10 sierpnia, Święto św. Wawrzyńca, diakona i Męczennika.
    - w środę, 11 sierpnia, Wspomnienie św. Klary, Dziewicy.
    - w sobotę, 12 sierpnia, Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. po komunii świętej poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.

5. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę i w niedzielę 29 sierpnia, przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Artur Jerzy Filip, kawaler z par. pw. Narodzenia NMP w Warszawie – Płudy.
      i Karolina Julia Skalik, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.
    • Rafał Adam Nowak, kawaler z par tutejszej
      i Iwona Chełmicka panna z par. pw. św. Tomasza Apostoła w Warszawie
      – zapowiedź I.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

8. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.