XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2010 r.

1. Dziś, przypada 66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona, o godz. 16.00. Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00 – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

2. W poniedziałek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do grzechu.

3. W tym tygodniu przypada I niedziela, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    - We czwartek, 5 sierpnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00,
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    - W piątek, 6 sierpnia, ze względu na przypadające święto Przemienienia Pańskiego nie można odprawiać Mszy wotywnej o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    - W sobotę, 7 sierpnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 4 sierpnia, Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana.
    - w piątek, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

5. Jak każdego roku, w Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia – o godz. 19.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 18.30.

6. W następną niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 20.40, na placu przed dzwonnicą zostanie wystawiony spektakl słowno-muzyczny, poświęcony pamięci poległych powstańców, pt.: Nim wstanie dzień. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W dniu 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Ks. Dariusz, zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej. Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00., chodząc wokół kościoła.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Artur Usarek, kawaler z par. pw. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim
      i Iga Frąckowiak, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.

• Artur Jerzy Filip, kawaler z par. pw. Narodzenia NMP w Warszawie – Płudy.
      i Karolina Julia Skalik, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

10. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Kazimierza Antoniego Kobiałka
    - śp. Halinę Stanisławę Zielińską
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.