XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2010 r.

1. Dziś, o godz. 17.00. zostaną odprawione nieszpory i nabożeństwo do św. Anny.
    Kończymy nowennę do św. Anny – okres naszego duchowego przygotowania do uroczystości patronalnej naszej parafii. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Również dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
    Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się po Mszy św. o godz. 13.00.

3. W poniedziałek, 26 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny.
    W naszej parafii obchodzimy w tym dniu uroczystość patronalną związaną z możliwością uzyskania odpustu pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy o godz. 18.00. i w procesji Eucharystycznej. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. inf. Stanisław Kur.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 26 lipca, Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny.
    - w czwartek, 29 lipca, Wspomnienie św. Marty.
    - w sobotę, 31 lipca, Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

5. W następną niedzielę, 1 sierpnia, przypada 66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
    W tym dniu, o godz. 16.00, sprawowana będzie Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania.
    Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu,
    gdzie o godz. 17.00 – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

6. Spektakl słowno-muzyczny, poświęcony pamięci poległych powstańców, pt.: Nim wstanie dzień, odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 20.40, na placu przed dzwonnicą. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Jak każdego roku, w Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia – o godz. 19.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 18.30.

8. Początek sierpnia to czas pielgrzymek na Jasną Górę. W dniu 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Ks. Dariusz, zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej. Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00., chodząc wokół kościoła.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

• Artur Usarek, kawaler z par. pw. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim
      i Iga Frąckowiak, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I..

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.