XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2010 r.

1. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 26 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny.
    W naszej parafii obchodzimy w tym dniu uroczystość patronalną. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy o godz. 18.00. i w procesji Eucharystycznej. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. inf. Stanisław Kur. Od piątku, 16 lipca, rozpoczynamy nowennę do św. Anny. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 12 lipca, Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika
    - we wtorek, 13 lipca, Wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
    - w czwartek, 15 lipca, Wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.
    - w piątek, 16 lipca, Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

4. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

• Rafał Michał Wdowczyk, kawaler z par. tutejszej
      i Anna Magdalena Mroczek, panna z par. pw. Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie

• Marcin Sebastian Jędrzejczyk, kawaler z par. pw. św. Jana i Pawła w Warszawie
      i Anna Aleksandra Wielopolska, panna z par. pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku

• Mikołaj Andrzej Kulczyk, kawaler z par. tutejszej
      i Barbara Polkowska, panna z par. pw. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie.

• Marcin Artur Rusak, kawaler z par. tutejszej
      i Kinga Czapska, panna z par. tutejszej.
      – zapowiedź I.

• Paweł Andrzej Augustyniak, kawaler z par. pw. M.B. Królowej Polskich Męczenników w Warszawie
      i Marta Barbara Ciężkowska, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.