XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2010 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, parafia w Powsinie obchodzi uroczystość sześćsetlecia swojego utworzenia. Mszę św. o godz. 13.00. odprawi Ks. Arcybiskup Kazimierz Nycz. Po Mszy św. odbędzie się koncert Zespołu Mazowsze. Na uroczystość zaprasza proboszcz parafii Ks. Lech Sitek.

3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca,
    po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 28 czerwca, Wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i Męczennika.
    - we wtorek, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
    - w sobotę, 3 lipca, Święto św. Tomasza Apostoła.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    We czwartek, 1 lipca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00.
    a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 2 lipca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 3 lipca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd 11 lipca br.,
    o godz. 6.00. Udział w pielgrzymce można zgłaszać w zakrystii.

7. W niedzielę, 13 czerwca, zebraliśmy 4524 PLN i 30 Euro na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Rafał Smyk, kawaler z par. tutejszej
      i Beata Pytel, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.

• Daniel Piotr Królikowski, kawaler z par. pw. NMP w Warszawie
      i Beata Polak, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

• Wojciech Gąsowski, kawaler z par. tutejszej
      i Karolina Serżysko, panna z parafii pw. NMP w Warszawie
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
      zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
      Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.