X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2010 r.

1. Dziś przypada I niedziela czerwca. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00., a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest
    po Mszy św. o godz. 17.00. a w niedziele i święta o godz. 17.00.

3. Dziś również obchodzimy uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki i III Dzień Dziękczynienia. Centralne uroczystości odbędą się o godz. 11.00. na Placu Piłsudskiego. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

4. Do czwartku obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

5. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy zespołom przygotowującym ołtarze, zespołom parafialnym: Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym, Neokatechumenatowi, Akcji Katolickiej, Rodzinie Radia Maryja, Żeńskiej Służbie Liturgicznej, Bielankom, Męskiej Służbie Liturgicznej Totus Tuus, Lektorom, Ministrantom i Siostrom Pasjonistkom.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 8 czerwca, Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
    - w środę, 9 czerwca, Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
    - w czwartek, 10 czerwca, Wspomnienie bł. Bogumiła Biskupa.
    - w piątek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    - w sobotę, 12 czerwca, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

7. W piątek 11 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 17.00.
    nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
    Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość, zgodnie z kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    • Rafał Zwoliński, kawaler z parafii pw. M.B. Dobrej Rady w Warszawie
      i Magdalena Małgorzata Gładysz, panna z parafii tutejszej

• Jan Przemysław Rydygier, kawaler z par. tutejszej
      i Aleksandra Paśniczek, panna z par. tutejszej

• Piotr Adam Wilczyński, kawaler z par. tutejszej
      i Sylwia Elert, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź II.

• Maciej Rutkowski, kawaler z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach
      i Joanna Kinga Grzelewska, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.