IX Niedziela Zwykła – 30 maja 2010 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś, nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, na Mszy św. o godz. 13.00, dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą obchodzić swoją rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.

3. W poniedziałek, 31 maja, na Mszy św. o godz. 18.00., Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas senior udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 3 czerwca.
    W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 13.00; i 18.00.
    Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00.
    Procesja przejdzie ulicami St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą
    do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy naszych parafian do udekorowania okien a poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

5. Po Procesji Bożego Ciała siostry będą rozdawały książeczki Pierwszych Piątków Miesiąca dla dzieci komunijnych.

6. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała obędzie się w środę,
    2 czerwca, o godz. 18.00 przy kościele.

7. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała.
    W piątek o godz. 12.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa.
    Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano podczas mszy św. i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
    - we wtorek, 1 czerwca, Wspomnienie św. Justyna Męczennika.
    - w czwartek, 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
    - w sobotę, 5 czerwca, Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennnika.

10. Uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, odbędzie się 6 czerwca, godz. 11.00., na Placu Piłsudskiego.
    W zakrystii można odbierać karty wstępu. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału we Mszy św. beatyfikacyjnej, procesji na Pola wilanowskie i obchodów III Dnia Dziękczynienia.

11. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:

• Rafał Zwoliński, kawaler z parafii pw. M. B. Dobrej Rady w Warszawie
      i Magdalena Małgorzata Gładysz, panna z parafii tutejszej
    • Jan Przemysław Rydygier, kawaler z par. tutejszej
      i Aleksandra Paśniczek, panna z par. tutejszej
    • Piotr Adam Wilczyński, kawaler z par. tutejszej
      i Sylwia Elert, panna z par. tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 12044 PLN na pomoc poszkodowanym przez powódź.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Polecajmy miłosiernemu Bogu naszych parafian zmarłych w ostatnim miesiącu:
    śp. Wanda Ewa Krowicka,
    śp. Emilia Gawrysiuk,
    śp. Stanisława Maria Drewnika
    śp. Anna Maria Łyszkowska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju. Amen