Niedziela Zesłania Ducha Świętego
23 maja 2010 r
.

1. Dziś, nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe,
    w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Zielone Świątki. tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Niedziela dzisiejsza kończy się okres Komunii wielkanocnej.

3. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej swoją rocznicę pełnego udziału w Eucharystii będą obchodzić w niedzielę, 30 maja, na Mszy św. o godz. 13.00.

4. W poniedziałek, 31 maja, na Mszy św. o godz. 18.00., Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas senior udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

5. W najbliższą środę, o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Majowe przy krzyżu na początku drogi rekreacyjnej nad jeziorkiem wilanowskim na Powsinku.

6. W następną niedzielę, 30 maja, o godz. 12.00, po raz piąty, ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jest on manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których wartości takie jak życie i rodzina są bliskie sercu i chcieliby je promować.

7. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 3 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St.Kostki Potockiego, Wiertniczą, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii
    i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 24 maja, Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.
    - w środę, 26 maja, Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
    - w sobotę, 29 maja, Wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy.

9. Dziś, po Mszy św. o godz. 13.00., odbędzie się piknik parafialny. W programie wystąpi Zespół Ludowy Powsinianie, Grupa Seniorów Wilanowskich i dzieci z przedszkola oo. Barnabitów w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”. Będziemy mogli wysłuchać koncertu zespołu dziecięcego, koncertu pieśni latynoamerykańskich w wykonaniu Pedro Guevara, koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Jana Pietrzaka i koncertu w wykonaniu Chóru Kameralnego „Medicover”. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje: zajęcia z ceramiki dla dzieci, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym, jazdę konno wierzchem, loterię fantową. Dochód z loterii, organizowanej przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeznaczony będzie na pomoc poszkodowanym przez powódź. Catering zapewnia dobre jedzenie z grila. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

10. W zakrystii można odbierać karty wstępu na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, która odbędzie się
    6 czerwca, godz. 11.00., na Placu Piłsudskiego. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału we Mszy św. beatyfikacyjnej.