VII Niedziela Wielkanocy
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
16 maja 2010 r
.

1. Dziś, nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00. i 13.00. grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, oraz ich rodzicom, aby pełny udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym. Wszystkie dzieci zapraszamy na msze święte w „białym tygodniu” – o godz. 18.00.

3. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, spotykają się w najbliższą środę, 19 maja,
    o godz. 19.00., w kościele. Rocznicę pełnego udziału w Eucharystii będziemy obchodzić w niedzielę, 30 maja, na Mszy św. o godz. 13.00.

4. W najbliższą środę, o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Majowe przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe.

5. W niedzielę 23 maja, po Mszy św. o godz. 13.00., odbędzie się piknik parafialny. W programie wystąpi zespół Zespół Ludowy Powsinianie, Grupa Seniorów Wilanowskich. Będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni latynoamerykańskich, koncertu pieśni patriotycznych. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje: zajęcia z ceramiki dla dzieci, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym, jazdę konno wierzchem, loterię fantową. Catering zapewnia dobre jedzenie z grila. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 7625 PLN na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
    w Warszawie.

7. W poniedziałek, 17 maja, w Archidiecezji Warszawskiej obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli,
    kapłana i męczennika, patrona Metropolii Warszawskiej.

8. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:

• - Łukasz Okrzejski, kawaler z par. pw. św. Kazimierza w Warszawie
      i Joanna Sutkowska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.

• - Sławomir Artur Pytel, kawaler z par. tutejszej
      i Milena Anna Żukowska, panna z par. pw. św. Jozafata w Ostrowi Mazowieckiej, zapowiedź II.

• - Kamil Mickiewicz, kawaler z par. pw. Posłania Uczniów Pańskich w Warszawie
      i Katarzyna Anna Kozłowska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II. .

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.