VI Niedziela Wielkanocy
9 maja 2010 r
.

1. Dziś, nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe,
    w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00., a w niedzielę i święta o godz. 17.00.
    Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. najbliższą środę, o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Majowe przy kapliczce
    na ul. Sytej róg Vogla.

3. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej
    parafii, odbędzie się w niedzielę, 16 maja. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii na Mszy św.
    o godz. 11.00, a druga grupa na Mszy św. o godz. 13.00.

4. - W niedzielę 23 maja, w ramach pikniku parafialnego, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przekazany na sfinansowanie kolonii letnich dla dwójki dzieci.
    Członkowie Akcji Katolickiej zwracają się uprzejmą prośbą o przekazywanie fantów na loterię.
    - W piątek, 14 maja przypada Święto św. Macieja, Apostoła.
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności
    i błogosławieństwa Bożego.

5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium
    Duchownego w Warszawie.

6. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada w następną niedzielę, 16 maja.

7. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    • Józef Wiktor Polak, kawaler z par. tutejszej
      i Anna Kielak, panna z par. pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku,

• Hubert Krzysztof Rawski, kawaler z par. tutejszej
      i Joanna Małgorzata Bielecka, panna z par. pw. Posłania Uczniów Pańskich w Warszawie,

• Łukasz Łuczko, kawaler z par. tutejszej
      i Anna Siara, panna z par. pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu,

• Łukasz Okrzejski, kawaler z par. pw. św. Kazimierza w Warszawie
      i Joanna Sutkowska, panna z par. tutejszej,
      zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.