V Niedziela Wielkanocy
2 maja 2010 r
.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po nabożeństwie majowym, odprawianym o godz. 17.00, procesja eucharystyczna. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział
    w procesji. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. a w niedzielę i święta o godz. 17.00.
    Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na Nabożeństwo Majowe.

2. W najbliższą środę, o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Majowe przy krzyżu
    na ul. Biedronki.

3. W poniedziałek, 3 maja, przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św.
    jak w niedzielę, tzn. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 20.00.

4. Z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy na koncert patriotyczny pt.: Witaj maj, 3. maj, który odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 3 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.

5. We wtorek rozpoczyna się egzamin dojrzałości. Tego dnia o godz. 7.00. w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów. Zapraszamy maturzystów ich rodziców do wspólnej modlitwy o pomyślny przebieg egzaminu dojrzałości.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
    We czwartek, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. W niedzielę 23 maja, w ramach pikniku parafialnego, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przekazany na sfinansowanie kolonii letnich dla dwójki dzieci. Członkowie Akcji Katolickiej zwracają się uprzejmą prośbą o przekazywanie fantów na loterię. Fanty będą zbierane już od przyszłej niedzieli.

8. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i święta kościelne:
    - w poniedziałek, 3 maja, Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski.
    - we wtorek, 4 maja, Wspomnienie św. Floriana Męczennika.
    - w czwartek, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
    - w sobotę, 8 maja, Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

9. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    - Józef Wiktor Polak, kawaler z par. tutejszej
    i Anna Kielak, panna z par. pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku, zapowiedź I.
    - Hubert Krzysztof Rawski, kawaler z par. tutejszej
    i Joanna Małgorzata Bielecka, panna z par. pw. Posłania Uczniów Pańskich w Warszawie, zap. I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Kazimierza Ujczaka
    - śp. Kazimierza Borkowskiego
    - śp. Annę Łyszkowską
    - śp. Andrzeja Żebrowskiego
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.