IV Niedziela Wielkanocy
25 kwietnia 2010 r
.

1. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Od dziś rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania kapłańskie.

3. Siostry Pasjonistki organizują, w dniach 24 – 30 kwietnia, Jerycho Różańcowe – modlitwę w intencji Ojczyzny, powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Udział w modlitwie różańcowej, odmawianej w domu, kościele lub kaplicy sióstr można zgłaszać telefonicznie, podając dzień i godzinę swojego uczestnictwa w tej zbiorowej modlitwie. Mieszkających w pobliżu siostry zapraszają do swoje kaplicy domowej przy ul. Husarii 55/57.

4. Ks. Mikołaj zaprasza na lekcje gry na gitarze, w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasu II wojny światowej przypada w czwartek, 29 kwietnia.

6. W czwartek, 29 kwietnia, przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy.

7. W tym tygodniu, 1 maja, przypada I sobota miesiąca.
    Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

8. Nabożeństwo Majowe rozpoczynamy w sobotę, 1 maja. W dni powszednie nabożeństwo odprawiane będzie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na Nabożeństwo Majowe.

9. W każdą środę maja pragniemy zorganizować nabożeństwa majowe przy krzyżach lub kapliczkach w różnych częściach naszej parafii. Nabożeństwo majowe będzie poprzedzone Mszą św. Zostały ustalone już dwa miejsca tj. przy krzyżu na ul. Biedronki róg ul. Łucznicza oraz, jak ufamy, przy nowym krzyżu usytuowanym przy drodze rekreacyjnej na Powsinku. Szukamy jeszcze dwu miejsc. Zwracamy się z prośbą o wskazanie lokalizacji jak również o zorganizowanie zespołów, które przygotowałyby miejsce celebracji Mszy św. i nabożeństwa majowego.

10. Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje, w sobotę 15 maja, pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Grup Odnowy. Zapisy w zakrystii.