Niedziela Miłosierdzia Bożego
11 kwietnia 2010 r
.

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy uroczyście przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00.
    Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie.

2. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dziś po Mszy św.
    o godz. 11.30.

3. Podczas zbiórki produktów żywnościowych przeznaczonych na paczki świąteczne dla rodzin najuboższych w naszej parafii w niedziele 21 i 28 marca, zebraliśmy:
    Makaron – 14 kg, Mąka -20 kg, Ryż – 16 kg, Kasza jęczmienna – 7 kg, Kasza gryczana – 4 kg, Cukier – 28 kg, Olej - 13 l, Konserwy mięsne -19 szt., Konserwy rybne – 16 szt., Pasztet -10 szt., Konserwy gulasz – 5 szt., Groch i fasola – po 400 gr., Puszki (ananas – 7 szt., kukurydza – 5 szt., groszek – 3 szt.), Zupy w proszku – 12 szt., Kawa – 2 kg, Herbata – 27 szt., Ciastka - 9 torebek, Czekolada – 40 szt., Wędlina – 10 kg.
    Wszystkim ofiarodawcom, którym nie jest obojętny los najbiedniejszych składamy w ich imieniu
    serdeczne Bóg zapłać.

4. Ofiara przeznaczona na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie, którą zebraliśmy w Wielki Piątek, podczas adoracji krzyża wyniosła 2341 PLN a ofiara z drugiego dnia świąt, przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 1549 PLN.

5. Siostry Pasjonistki organizują, w dniach 24 – 30 kwietnia, Jerycho Różańcowe – modlitwę w intencji Ojczyzny, powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Udział w modlitwie różańcowej, odmawianej w domu, kościele lub kaplicy sióstr można zgłaszać telefonicznie, podając dzień i godzinę swojego uczestnictwa w tej zbiorowej modlitwie. Mieszkających w pobliżu siostry zapraszają do swoje kaplicy domowej przy ul. Husarii 55/57.

6. W niedzielę, 23 maja, wzorem poprzedniego roku pragniemy zorganizować Piknik Rodzinny.
    Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Komitecie Organizacyjnym.
    Wszystkich, którzy pragną włączyć się w organizowanie pikniku prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

7. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    Arkadiusz Jan Perzyński, kawaler z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku
    i Marta Irena Woźniak, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.