Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
28 marca 2010 r
.

1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą o godz. 10.00. Uroczyste wejście i poświęcenie palm przed każdą Mszą św.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się zebranie służby porządkowej Totus Tuus. Zapraszamy również wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu uroczystości świąt Wielkanocnych.

4. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej pt.: Chusta św. Weroniki, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej
    nr 261, które odbędzie się dziś, po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Dziś organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, dla osób najuboższych z naszej parafii. Każdy, kto przyniesie artykuły żywnościowe będzie mógł je złożyć przed ołtarzem, w czasie procesji z darami.

6. Spowiedź przed świętami, dla tych wszystkich, którzy nie mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania
    w czasie rekolekcji, codziennie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, od godz. 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na święta, które rozpoczynamy Świętym Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek.

7. W Wielki Czwartek celebrujemy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Przed południem wszyscy kapłani, pod przewodnictwem biskupa, sprawują Mszę św. z poświęceniem krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawuje się jedną Mszę św. W naszym kościele Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania. Adoracja, którą poprowadzą zespołu parafialne, będzie trwała do godz. 22.00.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 15.00. Rozważania męki Pańskiej przy stacjach kalwarii wilanowskiej prowadzić będą przedstawiciele Akcji Katolickiej.

9. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W tym dniu rozważamy mękę Pana Jezusa i adorujemy krzyż. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adorację Pana Jezusa w Grobie poprowadzą Siostry Pasjonistki. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

10. W Wielki Piątek pragniemy również odwiedzić chorych z posługą sakramentalną.
    Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób samotnych i chorych, które pragną przed świętami przystąpić do
    spowiedzi i komunii św. Prosimy również o zgłoszenia się wolontariuszy, którzy pomogą kapłanom
    w dotarciu z Najświętszym Sakramentem do tych osób. Wizytę rozpoczniemy o godz. 9.00.

11. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 19.00.

12. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00.

13. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.
    Msze św. sprawowane będą o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00 i o godz. 20.00.

14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00
    i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

15. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży, Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomocą najbardziej potrzebującym. Często jest to pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach w kraju i za granicą.

16. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    • Karol Nogal, kawaler z parafii pw. św. Antoniego Marii Zaccarii i
      Honorata Eliza Wiktorow, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź II.

• Łukasz Kotowski, kawaler z par. pw. św. Tadeusza w Warszawie i
      Aneta Monika Maciak, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian