21 marca 2010 r
.

1. Koła Żywego Różańca zapraszają wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat modlitwy różańcowej
    i kultu maryjnego na spotkanie, które odbędzie się dziś o godz. 15.30., w kościele. W czasie spotkania wysłuchamy prelekcji o. Stanisława Przepiórskiego OP.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców odbędzie się dziś po Mszy św.
    o godz. 11.30.

4. Zapraszamy na koncert organowy utworów pasyjnych w wykonaniu p. Natalii Żmychowej, naszej organistki,
    dziś o godz. 19.00.

5. Dziś i w następną niedzielę, w naszym kościele organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, dla osób najuboższych z naszej parafii. Każdy, kto przyniesie artykuły żywnościowe będzie mógł je złożyć przed ołtarzem,
    w czasie procesji z darami.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

7. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół w Polsce po raz kolejny będzie obchodził Dzień Świętości Życia. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się 25 marca br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście, ul. Świętojańska 10.
    Mszy św. będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młode małżeństwa oczekujące narodzin dziecka, ruchy rodzinne oraz ruchy obrony życia, a także wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości.
    Po Mszy św. o godz. 19.00 spod Archikatedry wyruszy, organizowany wspólnie z Diecezją Warszawsko – Praską, marsz „Światło dla Życia", który przejdzie na Plac J. Piłsudskiego, gdzie młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego przedstawi widowisko plenerowe. Organizatorzy proszą uczestników marszu o zabranie ze sobą zniczy lub świec.

8. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej oraz Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają
    wszystkich zaangażowanych w obronę życia na modlitwę przy „Oknie Życia". Msza św. w kaplicy Sióstr przy
    ul. Hożej 53 zostanie odprawiona w środę, 24 marca 2010 r., o godz. 18.00. Po Mszy św. uczestnicy liturgii przejdą pod „Okno Życia", aby w modlitwie podziękować Bogu za każde ocalone w nim życie ludzkie.

9. 1% naszego podatku możemy przeznaczyć dla najuboższych, przekazując go na rzecz Caritasu naszej parafii.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy, że 1 % podatku przekazujemy na Caritas parafii św. Anny w Wilanowie ul. Biedronki 1a, 02-946 Warszawa.

10. Dziś przed kościołem członkowie Kół Żywego Różańca zbierają do puszek ofiary na Grób Pański.

11. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej pt.: Chusta św. Weroniki, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej
    nr 261, które odbędzie się w niedzielę 28 marca, po Mszy św. o godz. 11.30.

12. Zebranie służby porządkowej Totus Tuus odbędzie się w przyszłą niedziele 28 marca, po nabożeństwie Gorzkich Żali. Zapraszamy również wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu uroczystości świąt Wielkanocnych.

13. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży, Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomocą najbardziej potrzebującym. Często jest to pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach w kraju i za granicą.

14. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    • Karol Nogal, kawaler z parafii pw. św. Antoniego Marii Zaccarii i
      Honorata Eliza Wiktorow, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź I.

• Łukasz Kotowski, kawaler z par. pw. św. Tadeusza w Warszawie i
      Aneta Monika Maciak, panna z parafii tutejszej
      – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian