IV Niedziela Wielkiego Postu
14 marca 2010 r
.

1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dziś podczas każdej
    Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 12.00., 17.00 i 18.30. Serdecznie witamy
    naszego rekolekcjonistę ks. prał. dr Andrzeja Gałkę, profesora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie i krajowego duszpasterza osób niewidomych. Prosimy wszystkich parafian,
    a zwłaszcza grupy parafialne o modlitwę; o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty oraz o dobre
    i trwałe owoce rekolekcji

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu wokalnego Ars Chori, pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego, który odbędzie się w dziś, o godz. 19.00.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30., w kościele seminaryjnym nasz kleryk Mikołaj Długosz przyjął strój duchowny. Kleryka Mikołaja polecamy modlitwom parafian.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    - o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    - o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    - o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej

6. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 17 marca,
    o godz. 18.30., w Wieczerniku. Zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy pragną śpiewać w naszym chórze parafialnym kobiety, mężczyzn, bardzo liczymy na młodzież.

7. W uroczystość św. Józefa, przypadającą w piątek 19 marca, Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Jego Eminencja
    Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas senior. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału we Mszy w czasie, której będziemy mogli złożyć życzenia czcigodnemu solenizantowi. Z racji przypadającej w piątek uroczystości, zgodnie z kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne. Po Mszy św. odprawionej przez Księdza Prymasa zapraszamy na adorację krzyża, którą poprowadzą klerycy Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 18.30.

8. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w następną niedzielę, 21 marca, o godz. 15.30., w kościele. W czasie spotkania wysłuchamy prelekcji o. Stanisława Przepiórskiego OP. Zapraszamy na spotkanie wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat modlitwy różańcowej.

9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół w Polsce po raz kolejny będzie obchodził Dzień Świętości Życia. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się 25 marca br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście, ul. Świętojańska 10.
    Mszy św. będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młode małżeństwa oczekujące narodzin dziecka, ruchy rodzinne oraz ruchy obrony życia, a także wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości.
    Po Mszy św. o godz. 19.00 spod Archikatedry wyruszy, organizowany wspólnie z Diecezją Warszawsko – Praską, marsz „Światło dla Życia", który przejdzie na Plac J. Piłsudskiego, gdzie młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego przedstawi widowisko plenerowe. Organizatorzy proszą uczestników marszu o zabranie ze sobą zniczy lub świec.

10. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej oraz Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają wszystkich zaangażowanych w obronę życia na modlitwę przy „Oknie Życia". Msza św. w kaplicy Sióstr przy ul. Hożej 53 zostanie odprawiona w środę, 24 marca 2010 r., o godz. 18.00.
    Po Mszy św. uczestnicy liturgii przejdą pod „Okno Życia", aby w modlitwie podziękować Bogu za każde ocalone w nim życie ludzkie.

11. Pragniemy przypomnieć, że spotkania duszpasterstwa akademickiego odbywają się w każdy czwartek
    o godz. 20.00., w saloniku. Zapraszamy studentów i wszystkie osoby ze środowisk akademickich do
    udziału w spotkaniach.

12. 1% naszego podatku możemy przeznaczyć dla najuboższych, przekazując go na rzecz Caritasu naszej parafii.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy, że 1 % podatku przekazujemy na Caritas parafii św. Anny w Wilanowie ul. Biedronki 1a, 02-946 Warszawa.

13. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w przyszłą
    niedzielę, 21 marca, po Mszy św. o godz. 11.30.

14. Przez dwie najbliższe niedziele, w naszym kościele organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej,
    dla osób najuboższych z naszej parafii. Każdy, kto przyniesie artykuły żywnościowe będzie mógł je złożyć przed ołtarzem, w czasie procesji z darami.

15. W przyszłą niedzielę członkowie Kół Żywego Różańca będą zbierać do puszek ofiary na Grób Pański.

16. Świece Caritas na stół świąteczny możemy nabyć w zakrystii.