III Niedziela Wielkiego Postu
7 marca 2010 r
.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego. Spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższą środę, 10 marca,
    o godz. 19.00., w Wieczerniku. Zapraszamy na spotkanie wszystkich: kobiety mężczyzn, młodzież, którzy pragną śpiewać w naszym chórze parafialnym.

4. Spotkanie formacyjne dla młodzieży i osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się
    w najbliższy czwartek, 11 marca, o godz. 18.45., w kościele.

5. Z przyczyn od nas niezależnych uległ termin parafialnych rekolekcji wilelkopostynych. Rekolekcje rozpoczną się
    w następna niedzielę tj. 14 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. dr Andrzej Gałka, profesor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę - o godz. 17.00; i 18.30. Serdecznie prosimy wszystkie grupy parafialne i parafian o modlitwę o dobre i trwałe owoce rekolekcji oraz o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu wokalnego Ars Chori, pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego, który odbędzie się w następną niedzielę, 14 marca, o godz. 19.00.

7. W uroczystość św. Józefa, przypadającą w piątek 19 marca, Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas senior. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału we Mszy w czasie, której będziemy mogli złożyć życzenia czcigodnemu solenizantowi. Z racji przypadającej w piątek uroczystości, zgodnie z kan 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne. Po Mszy św. zapraszamy na adorację krzyża, którą poprowadzą klerycy Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 18.30.

8. Pragniemy przypomnieć, że spotkania duszpasterstwa akademickiego odbywają się w każdy czwartek
    o godz. 20.00., w saloniku. Zapraszamy studentów i wszystkie osoby ze środowisk akademickich do udziału
    w spotkaniach.

9. 1% naszego podatku możemy przeznaczyć dla najuboższych, przekazując go na rzecz Caritasu naszej parafii.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy, że 1 % podatku przekazujemy na Caritas parafii św. Anny w Wilanowie ul. Biedronki 1a, 02-946 Warszawa.

10. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2067 PLN na pomoc Kościołowi w świecie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    Piotr Żmudziński, kawaler z parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie
    i Magdalena Rybarczyk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Robert Dariusz Izdebki, kawaler z par. pw. św. Szczepana w Warszawie
    i Justyna Maria Stocka, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.