II Niedziela Wielkiego Postu
28 lutego 2010 r
.

1. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym Jego Eminencji Ks. Kard. Jozefa Glempa, dziś (28.02) o godz. 17.00.
    Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu
    w następujących godzinach:
    • o godz. 12.30 – dla dorosłych,
    • o godz. 16.30 – dla dzieci oraz
    • o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 marca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 marca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona, nazwiska i adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

4. W środę, 3 marca przypada rocznica nominacji Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Po głównej Mszy św. zostanie odśpiewany hymn dziękczynny Ciebie Boga Wysławiamy.

5. W czwartek, 4 marca przypada święto Św. Kazimierz Królewicza. Jest to również dzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej przeprowadzone będą w dniach 2 – 4 marca br.
    • Spotkania dla dzieci szkól podstawowych będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych:
      klasy 0 - 3 od godz. 8.30. do godz. 9.20.,
      klasy 4 - 6 od godz. 9.30. do godz. 11.15.
    • Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej i liceum będą odbywały się od godz. 11.30. do godz. 13.40.
      W ramach spotkań rekolekcyjnych przewidziana jest celebracja sakramentu pokuty wraz z indywidualną spowiedzią.

7. Spotkanie informacyjne dla chętnych rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę, 6 marca, o godz. 9.00., w Domu Sióstr Pasjonistek przy ul. Husarii 55/57. Wszystkich chętnych rodziców serdecznie zapraszamy.

8. Pragniemy przypomnieć, że spotkania duszpasterstwa akademickiego odbywają się w każdy czwartek
    o godz. 20.00., w saloniku. Zapraszamy studentów i wszystkie osoby ze środowisk akademickich do udziału w spotkaniach.

9. 1% naszego podatku możemy przeznaczyć dla najuboższych, przekazując go na rzecz Caritasu naszej parafii.
    W rocznym zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce „Inne informacje” – wpisujemy, że 1 % podatku przekazujemy na Caritas parafii św. Anny w Wilanowie ul. Biedronki 1a, 02-946 Warszawa.

10. Przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na pomoc Kościołowi w świecie. W ten sposób chcemy wyrazić naszą jedność z misjonarzami świeckimi i duchownymi, którzy, z dala od ojczyzny, często w bardzo trudnych warunkach, z narażeniem życia, głoszą Ewangelię.

11. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    Piotr Żmudziński, kawaler z parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie
    i Magdalena Rybarczyk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Władysławę Kosmala
    - śp. Halinę Joannę Skrobacką
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.