IV Niedziela Zwykła
31 stycznia 2010 r
.

1. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 7434 PLN i 35 Є na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti.

3. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2009 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w dniu 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

4. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu znanej artystki p. Małgorzaty Walewskiej przy akompaniamencie na organach p. Roberta Grudnia, który odbędzie się 2 lutego o godz. 19.00., w naszym kościele.

5. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 3 lutego, o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    - We czwartek, 4 lutego, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    - W piątek, 5 lutego, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania a także przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    - W sobotę, 6 lutego, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

7. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w dniu 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

8. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa zawrą:
    Piotr Bronisław Pluta, kawaler z parafii tutejszej i Barbara Karwowska, panna z parafii pw. 10 tyś. Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego.
    - w piątek, 5 lutego, Wspomnienie św. Agaty Dziewicy i Męczennicy.
    - w sobotę, 6 lutego, Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Janinę Drewniak
    - śp. Barbarę Grabarczyk
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.