II Niedziela Zwykła
17 stycznia 2010 r
.

1. Różaniec, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie formacyjne członków Kół Żywego różańca odbędzie się dziś, o godz. 16.00., w Kanonii.

3. Po Mszy św. o godz. 11.30., dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 169 z Powsinka, zapraszają na widowisko o Bożym Narodzeniu – Jasełka, które zostanie wystawione w kościele.

4. W poniedziałek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

5. Spotkanie formacyjne dla młodzieży i osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek 21 stycznia, o godz. 18.45., w kościele.

6. W czwartek i w piątek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, w tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dziadkach, okazując im wdzięczność i polecając opiece Matki Bożej i św. Anny.

7. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

8. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele, w 2009 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w dniu 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

9. W tym tygodniu, w czwartek, 21 stycznia, przypada Wspomnienie św. Agnieszki Dziewicy i Męczennicy. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc trzyosobowej rodzinie z naszej parafii. Są to osoby niepełnosprawne umysłowo, mieszkające w nieogrzewanym domu. Rozwiązaniem doraźnym byłyby dwa grzejniki olejowe. Jeżeli ktoś posiada takie grzejniki a z nich nie korzysta lub jest w stanie zakupić nowe na potrzeby tej rodziny bardzo prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach:
    - w poniedziałek, 18 stycznia ul. Chorągwi Pancernej 30A do 88 (strona parzysta),
    - we wtorek, 19 stycznia ul. Husarii 2 do 36,
    - w środę, 20 stycznia ul. Husarii 37 do 75,
    - w czwartek, 21 stycznia ul. Rotmistrzowska 4 do 20B
    i ul. Piechoty Łanowej 2 do 29 oraz od 51 do 58,
    - w piątek, 22 stycznia ul. Rotmistrzowska 26 do 41
    i ul. Piechoty Łanowej 30 do 50A
    - w sobotę, 23 stycznia ul. Kostki Potockiego.

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. a sobotę od godz. 14.00.
    Mieszkańców wymienionych ulic prosimy o pomoc w rozniesieniu powiadomień o wizycie duszpasterskiej.