Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2009 r .

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, nieszpory odprawiamy o godz. 17.00., a po nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie, w naszym kościele, w ostatnim dniu roku sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona w czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne-błagalne.

4. W dniu 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę o godz.: 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 20.00. W tym dniu mamy jeszcze wolne intencje Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać w czasie każdej Mszy św. i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego sakramentu po Mszy św. o godz. 13.00. W sobotę, 2 stycznia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

6. W piątek, 1 stycznia z racji przypadającej Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
    - piątek, 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.
    - w sobotę, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła
    Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.