III Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2009 r.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś podczas każdej Mszy św. począwszy od godz. 8.00., oraz w poniedziałek, 21 grudnia i we wtorek, 22 grudnia o godz. 17.00 i 18.30. W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30., a nie jak zwykle o 18.00. W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Marek Szymula, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego serdecznie witamy.

2. Różaniec, dziś o godz. 17.00., po nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych polecanych
    w wypominkach rocznych.

3. Spotkanie opłatkowe dla członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.30.,
    w Wieczerniku.

4. W poniedziałek i we wtorek pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną.
    Nazwiska i adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Spotkanie opłatkowe dla podopiecznych Zespołu Pomocy Najuboższym i osób samotnych odbędzie się w dniu 22 grudnia o godz. 16.00., w Wieczerniku.

6. Świece Caritas, opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem.

7. W tym tygodniu w poniedziałek, 14 grudnia, przypada Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W dniu 24 grudnia, w naszym kościele, Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 7.00. rano. Wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o północy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

9. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia Msze św. sprawowane będą: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. 27 grudnia, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

10. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

11. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. W tym roku Mszę św. za naszych zmarłych sprawować będziemy w czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00.

12. Wizytę duszpasterską przerywamy na czas świąt. Kolędę wznowimy od 4 stycznia 2010 roku.

13. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.