III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2009 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
    W tych dniach, w sposób szczególny, pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

2. Nieszpory dziś o godz. 17.00., po nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych polecanych
    w wypominkach rocznych.

3. Dziś, o godz. 13.00., Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymasa Polski, będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z okazji swoich 80. urodzin. Po Mszy św., w sposób uroczysty, plac przed kościołem otrzyma nazwę Skwer Prymasowski, a Ksiądz Prymas dokona poświęcenia kamienia upamiętniającego to wydarzenie.

4. Spotkanie opłatkowe dla podopiecznych Zespołu Pomocy Najuboższym i osób samotnych odbędzie się w dniu 22 grudnia o godz. 16.00., w Wieczerniku.

5. Spotkanie opłatkowe dla członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w następną niedzielę,
    20 grudnia o godz. 15.00., w Wieczerniku.

6. W poprzednią niedzielę zebraliśmy 7295 PLN na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie i 1258 PLN na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Robertowi Noceniowi, Dyrektorowi Regionalnemu Grupy Carrefour Polska, naszemu parafianinowi, za wydatną pomoc w przygotowaniu prezentów dla dzieci z okazji mikołajek.

8. Przypominamy, że uległy zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna jest czynna w następujących godzinach:
    - w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 - do godz. 19.00.,
    - we wtorek i czwartek od godz. 8.00 - do godz. 11.00.

9. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 20.00. w Saloniku w dzwonnicy. Wszelkich informacji udziela ks. Mikołaj.

10. Świece Caritas, opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem.

11. W tym tygodniu w poniedziałek, 14 grudnia, przypada Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - w poniedziałek, 14 grudnia ul. Obornicka.
    - we wtorek, 15 grudnia ul. Królowej Marysieńki 1, 3, 5, 7.
    - w środę, 16 grudnia ul. Królowej Marysieńki od nr. 2 do 36A.
    - w czwartek, 17 grudnia ul. Królowej Marysieńki od nr. 38 do 104.
    - w piątek, 18 grudnia ul. Wiertnicza od 19 do 111(numery nieparzyste).
    - w sobotę, 19 grudnia ul. Wiertnicza od 26 do 162 (numery parzyste)
    i od 115 do 163 (numery nieparzyste)

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00., a w sobotę od godz. 14.00.
    Ofiary, które zostaną złożą z okazji kolędy, przeznaczone będą na uregulowanie rachunków za remonty.
    Wszystkie rodziny otrzymają pisemne powiadomienie o dniu naszej wizyty.
    Prosimy również o pomoc w rozniesieniu powiadomień o kolędzie.

13. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę, 20 grudnia br. Nauki rekolekcyjne głoszone będą: w niedzielę podczas każdej Mszy św. począwszy od godz. 8.00., oraz w poniedziałek, 21 grudnia i we wtorek, 22 grudnia o godz. 17.00 i 18.30. W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30., a nie jak zwykle o 18.00. W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Marek Szymula, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian, aby zaplanowali w okresie przedświątecznym czas na udział w rekolekcjach.

14. W dniu 24 grudnia, w naszym kościele, Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 7.00. rano. Wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o północy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

15. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze św. sprawowane będą: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00., 18.00. i 20.00.

16. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. W tym roku Mszę św. za naszych zmarłych sprawować będziemy w czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00.