II  Niedziela Adwentu - 6 grudnia 2009 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca grudnia. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną
    i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po nabożeństwie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Na Mszy św. o godz. 10.00., z okazji obchodów dwudziestolecie istnienia w naszej parafii Legionu Maryi, będziemy gościli księży związanych z tym Ruchem i będziemy modlili się
    o Boże błogosławieństwo dla tutejszego prezydium.

3. Na Mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do
    I Komunii Świętej. Po Mszy św. zapraszamy rodziców i dzieci na krótkie spotkanie.
    Po Mszy św. przybędzie Mikołaj, który wręczy wszystkim dzieciom prezenty.

4. Dziś, w naszym kościele, obchodzimy tradycyjną już uroczystość „Dzielenia się Chlebem”.
    Po Mszy św. o godz. 13.00. zostaną poświęcone bochenki chleba, które przekażemy do ośrodków wspierających najuboższych.

5. Dziś o godz. 14.00., w naszym Saloniku, w związku ze zbliżającym się zakończeniem wystawy obrazów znanej malarki pani Henryki Gnatowskiej, odbędzie się spotkanie z autorką, w czasie którego będziemy mogli zapoznać się twórczością malarki i jej osiągnięciami.

6. Parafia wraz z Centrum Kultury Wilanów zaprasza na koncert pieśni adwentowych
    w wykonaniu Zespołu Wokalnego Ars Chori, który odbędzie się dziś, po Mszy św.,
    o godz. 18.00.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się
    w najbliższy czwartek, 10 grudnia o godz. 18.45, w kościele.

8. W sobotę 12 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00., Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Prymas wręczy medale prymasowskie osobom, które swoją pracą i działalnością społeczną odznaczyły się szczególnymi zasługami dla dobra naszego kraju i Kościoła.

9. Przypominamy, że uległy zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna jest czynna w następujących godzinach:
    - w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 – do godz. 19.00.,
    - we wtorek i czwartek od godz. 8.00 – do godz. 11.00.

10. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 20.00. w Saloniku w dzwonnicy. Wszelkich informacji udziela ks. Mikołaj.

11. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszej pomocy oczekują Pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz osoby świeckie zaangażowane w głoszenie Ewangelii nadziei. Dlatego po Mszy św. będziemy zbierali na ten cel ofiary do puszek.

12. W niedzielę, 13 grudnia, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymasa Polski,
    o godz. 13.00., będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z okazji swoich 80. urodzin. Po Mszy św., w sposób uroczysty, plac przed kościołem otrzyma nazwę Skwer Prymasowski, a Ksiądz Prymas dokona poświęcenia kamienia upamiętniającego to wydarzenie.

13. Świece Caritas i opłatki można już nabyć przed kościołem.

14. Fundacja Ecclesia Villanowiensis, która została powołana przy naszej parafii wydala kalendarz na 2010 r., który również można nabyć przed kościołem. Kalendarz ten ilustrowany jest zdjęciami z naszego kościoła i otoczenia. Nasz kalendarz może być miłym i praktycznym dodatkiem do prezentów, które przygotowujemy dla naszych bliskich i znajomych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

15. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 7 grudnia, Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
    - we wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

16. Rozpoczynamy doroczną kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające
    przy ulicy:
    - w poniedziałek, 7 grudnia - ul. Łowcza; ul. Goplańska,
    - we wtorek, 8 grudnia - ul. Wiktorii Wiedeńskiej 1, 2, 3, 4, 6, 8,
    - w środę, 9 grudnia - ul. Wiktorii Wiedeńskiej 5, 7, 9, 9a, 11, 13, 15,
    - w czwartek, 10 grudnia ul. Petyhorska (cała); ul. Urodzajna 4a-33,
    - w piątek, 11 grudnia ul. Kubickiego 7, 15, 17, 19,
    - w sobotę, 12 grudnia ul. Marconich 1, 3, 5, 7, 9.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00., a w sobotę od - godz. 14.00.
    Ofiary, które zostaną złożą z okazji kolędy, przeznaczone będą na uregulowanie rachunków
    za remonty.
    Wszystkie rodziny otrzymają pisemne powiadomienie o dniu naszej wizyty.
    Prosimy również o pomoc w rozniesieniu powiadomień o kolędzie.

17. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 20 grudnia. Nauki rekolekcyjne głoszone będą: w niedzielę podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek,
    21 grudnia o godz. 17.00 i 18.30., i we wtorek, 22 grudnia o godz. 17.00 i 18.30.
    W dniach rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30., a nie jak zwykle
    o 18.00. W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Marek Szymula, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

18. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - Jana Rudnickiego
    - Zenobię Świątkowską
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.