XXXIV Niedziela Zwykła – 22 listopada 2009 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. W naszej parafii gościmy dziś ks. Stanisława Welenca, który na każdej Mszy św. dzieli się z nami swoimi refleksjami na tematy związane z zagadnieniami wiary i kultury chrześcijańskiej.

3. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Do końca listopada w czasie Mszy św. gregoriańskiej o godz. 18.00., modlimy się w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

4. Zapraszamy na targi żywności ekologicznej, które odbędą się dziś od godz. 12.00. do godz. 15.00. w Wieczerniku.

5. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia. Zachęcamy wszystkie wspólnoty i wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja trwać będzie od 10.30 do 17.00.

6. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, w dniu 28 listopada br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00., koszt pielgrzymki wynosi 35 PLN. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje siostra w zakrystii.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Torunia, z okazji 18. rocznicy Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 5 grudnia, o godz. 8.00. W programie przewidziane jest również zwiedzanie Bazyliki w Licheniu. Zapisy przyjmuje siostra w zakrystii.

8. Spotkanie dla bielanek odbędzie się w sobotę, 28 listopada br., o godz. 11.30., w Kanonii. Siostra zaprasza wszystkie dziewczynki, które chcą należeć do tego zespołu.

9. Pragniemy, wzorem lat ubiegłych, zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla dzieci. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś i w przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

10. Od 1 grudnia ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna będzie czynna w następujących godzinach:
- w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 – do godz. 19.00.,
- we wtorek i czwartek od godz. 8.00 – do godz. 11.00.

11. W tym tygodniu, we wtorek, 24 listopada, przypada wspomnienia św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.