XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2009 r.

1. Różaniec, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że Msza św. gregoriańska w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom odprawiana jest codziennie o godz. 18.00., przez cały listopad.

2. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się dziś, po Mszy św. o godzinie 11.30.

3. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, którzy pragnę lepiej przeżyć okres przygotowania do pełnego uczestnictwa w Eucharystii swoich dzieci, odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 listopada br., o godz. 19.30. w domu Sióstr Pasjonistek przy ul. Husarii 55/57. Siostry serdecznie zapraszają.

4. Serdecznie zapraszamy studentów i osoby ze środowisk akademickich na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego, które odbywają się w każdy czwartek, o godz. 20.00., w Saloniku. Wszelkich informacji udziela ks. Mikołaj.

5. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, w dniu 28 listopada br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00., koszt pielgrzymki wynosi 35 PLN. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje siostra w zakrystii.

6. Spotkanie dla bielanek odbędzie się w sobotę, 28 listopada br., w Kanonii. Siostra zaprasza wszystkie dziewczynki, które chcą należeć do tego zespołu.

7. Pragniemy, wzorem lat ubiegłych, zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla dzieci. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

8. Przy naszej parafii została powołana fundacja, której celem jest: troska o zabytkowy kościół i inne budynki parafialne o szczególnym znaczeniu historycznym oraz prowadzenie działalności charytatywnej, kulturalnej i oświatowej. Foldery Fundacji zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
- we wtorek, 17 listopada, Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
- w środę, 18 listopada, Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.
- w czwartek, 19 listopada, Wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy.
- w piątek, 20 listopada, Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.
- w sobotę, 21 listopada, Wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym..