XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada 2009 r.

1. Nieszpory, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że Msza św. gregoriańska w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom odprawiana jest codziennie o godz. 18.00., przez cały listopad.

2. W środę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele odprawione będę o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. Wyrazem naszego patriotyzmu i troski o losy naszej Ojczyzn niech będzie szczera i gorliwa modlitwa. Po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy na koncert pt.: "Znasz li ten kraj?", w którym wezmą udział: Jerzy Zelnik, Feliks Gałecki - tenor, trio fortepianowe w składzie: Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian, Maciej Przestrzelski - skrzypce, Kamil Mysiński - wiolonczela.

3. Serdecznie zapraszamy studentów i osoby ze środowisk akademickich na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego, które odbywają się w każdy czwartek, o godz. 20.00., w Saloniku. Wszelkich informacji udziela ks. Mikołaj.

4. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, w dniu 28 listopada br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00., koszt pielgrzymki wynosi 35 PLN. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje siostra w zakrystii.

5. Salonik Wilanowski, czyli nasza kawiarenka parafialna, czynny jest w każdą niedzielę od godz. 9.00. do godz. 14.30. Zapraszamy na dobrą kawę i herbatę. Zwracamy się również z zaproszeniem do osób, które chciałyby zaangażować się w prowadzenie saloniku. Każda pomoc jest mile widziana. Przypominamy, że salonik został otworzony z myślą o naszych parafianach i wszystkich przychodzących do naszego kościoła jako miejsce spotkań, gdzie po Mszy św. można przy kawie lub herbacie chwilę porozmawiać z rodziną czy znajomymi.

6. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 listopada, po Mszy św. o godzinie 11.30.

7. Przy naszej parafii została powołana fundacja, której celem jest: troska o zabytkowy kościół i inne budynki parafialne o szczególnym znaczeniu historycznym, prowadzenie działalności charytatywnej, kulturalnej i oświatowej. Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie internetowej: www.fundaja-wilanow.pl.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek, 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
- we wtorek, 10 listopada, Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,
- w środę, 11 listopada, Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa.
- w czwartek, 12 listopada, Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.
- w piątek, 13 listopada, Wspomnienie św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w zeszłym miesiącu naszego parafianina śp. Stefana Ziółkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.